KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13789002
nr 1378 9002
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 63/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 15 februari 2021
kl 20:40:58
150 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander